Артбудсервіс > Новини компанії > Компанія ArtBusService взяла участь у масштабній конференції Engineering & Green Technology, яка відбулась 20 лютого 2019 року

Компанія ArtBusService взяла участь у масштабній конференції Engineering & Green Technology, яка відбулась 20 лютого 2019 року

Тема конференції: “зелене” будівництво та енергоефективна інженерія.

В рамках заходу провідні українські та іноземні девелоперські та інженерні компанії на своїх прикладах розповіли, як змінюється ринок і чого очікувати в найближчому майбутньому.

 СЕО будівельної компанії «АртБудСервіс» Олександр Радченко підкреслив, що на сьогоднішній день держава не є стрижнем глобальної енергореволюціі в будівельній сфері:

«З одного боку, немає стимулюючих програм, які могли б покрити частину витрат при будівництві енергозберігаючих об’єктів, немає програм з пільгового кредитування, а з іншого боку, – у вітчизняних компаній ще не достатньо досвіду експлуатації таких об’єктів».

Олександр Радченко також зазначив, що замовники будівництва в більшості своїй ще не готові впроваджувати проекти по «зеленому» будівництву.

«Зазвичай це поодинокі випадки, які вирішують 2 головних завдання: підвищують імідж самого забудовника, і апробують нові технології для подальшого безболісного переходу до нових потреб будівництва», – сказав Олександр Радченко.

Експерт також звернув особливу увагу на те, що до 2025 року, без стимулюючих державних програм, не варто очікувати масового переходу вітчизняних девелоперів на енергобудівництво як комерційних, так і промислових об’єктів. Однак, на його думку, багато чого буде залежати, перш за все, від вартості енергоспоживання.

«Щоб «зелене» будівництво набрало, так скажемо, хід, українські енерготарифи повинні збільшитися ще, як мінімум, в 2-3 рази», – підсумував Олександр Радченко.

Використання енергозберігаючих технологій в житловому будівництві знижує прибутковість девелопера на 30-45%

За словами Ольги Соловей, CEO URE Club, окупність вкладень в енергозберігаючі технології в об’єктах комерційної нерухомості (ТРЦ, бізнес-центрів та ін.) На сьогоднішній становить до 10-12 років, а в житловому будівництві це можливо в строк до 15 років.

«Використання енергоефективних технологій є вигідним девелоперам і забудовникам тільки в тому випадку, якщо подальша експлуатація цих об’єктів залишиться за ними. Якщо об’єкт розрахований на продаж, це стає нерентабельним. Наприклад, енергозберігаючі технології в житловому будівництві можуть окупитися переважно в проектах будівництва дохідних будинків», – підкреслила Ольга Соловей.

Експерт також акцентувала увагу на тому, що на сьогоднішній день прибутковість житлових проектів в категорії економ- і комфорт-класу за різними оцінками не перевищує 25%.

«Цілком очевидно, що в умовах жорсткої конкуренції за покупця деякі компанії свідомо йдуть на те, щоб в своїх проектах впроваджувати елементи енергозберігаючих технологій в будівництві, тим самим знижуючи очікувану прибутковість», – вважає вона.

Разом з тим керівник URE Club зазначила, що частка житлових об’єктів з використанням енергозберігаючих технологій на сьогоднішній день досягає 50% від загального числа споруджуваних будинків. При цьому, частка об’єктів комерційної нерухомості, що будуються за цими технологіями, становить всього трохи більше 5%.

«Одним із головних завдань української будівельної спільноти є поступове впровадження енергозбереження в будівництві. Вже зараз вітчизняні забудовники в своїх «житлових» проектах використовують системи рекуперації повітря, конденсаційні газові котли та ряд інших енергозберігаючих технологій. Посил для покупця досить простий: економія коштів на тепло може досягати до 30%. З іншого боку, важливим для реалізації таких будівельних проектів є мета самого замовника будівництва. Саме замовник об’єкта, крім маркетингових можливостей для залучення покупця, повинен усвідомити, що його місце на ринку багато в чому буде залежати від готовності в найближчі кілька років цілком перейти на використання енергозберігаючих технологій», – підсумувала Ольга Соловей.

Всі будівлі технопарку UNIT.City пройдуть «зелену» сертифікацію

На сьогоднішній день єдиним українським проектом, який пройде процес «зеленої» сертифікації кожного побудованого будинку, є інноваційний технопарк UNIT.City – спільний девелоперський проект компаній KAN Development і UDP.

Про це повідомив Максим Заїка, менеджер проектів зеленого будівництва ТОВ Delta Ukraine, на конференції Engineering & Green Technology.

За його словами, в Україні лише поодинокі об’єкти нерухомості отримали «зелені» сертифікати, ще близько 5-6 проектів знаходяться на стадії сертифікації. «Переважно це торгово-розважальні та бізнес-центри», – повідомив експерт.

На сьогоднііснує 3 головних системи міжнародної «зеленої» сертифікації, що застосовуються в будівництві, – це LEED (США), BREEAM (Великобританія) і DGNB (Німеччина).

При цьому для нових проектів житлової нерухомості і ТРЦ найбільш оптимальною є BREEAM, для навчальних закладів – LEED і BREEAM, а для офісних будівель підходять всі три системи. Що ж стосується сертифікації вже побудованих офісних центрів, навчальних закладів і ТРЦ, то оптимальною сертифікаційної системою для них є BREEM in-Use.

За системою LEED, крім інноваційного технопарку UNIT.City, вже сертифіковані посольство США в Україні, офіс компанії Shell в БЦ «Торонто-Київ», в процесі сертифікації знаходяться офісний центр K / MOST (Київ) і «Зелені» сертифікати BREEAM вже отримані ТЦ Forum Lviv (Львів) і БЦ Astarta (Київ), в процесі сертифікації перебуває ТЦ Rive Gauche (Київ). За системою BREEM in-Use сертифікований БЦ «Оптіма Плаза» (Львів).

Максим Заїка зазначив, що на даний момент «зелена» сертифікація ще не достатньо розвинена в Україні.

У свою чергу Віталій Мельник, генеральний директор компанії UDP, зазначив, що в найближчих планах компанії сертифікація нових кампусів UNIT.City, а також інноваційного парку LvivTech.City у Львові.

«Цей інноваційний парк розташовується на території 4,8 га. Загальна площа офісних кампусів з паркінгами складатиме більше 50 000 квадратних метрів. Приблизно таку ж площу матиме житловий квартал з інфраструктурою. При цьому вже на етапі проектування ми враховували параметри, необхідні для отримання сертифіката екологічності та енергоефективності», – сказав він.

На його думку, з розвитком ринку попит на «зелене» будівництво в Україні також буде рости: «Витрати на реалізацію проекту по «зеленим» стандартам сертифікації збільшуються в середньому на 3-5%, але капіталізація таких об’єктів зростає на 15-20%. Підготовка до сертифікації починається ще на етапі ініціалізації проекту. Сам же сертифікат можна отримати через 3-5 місяців після введення об’єкта в експлуатацію».

«Багато міжнародних компаній вже зафіксували в своїх корпоративних стандартах вимоги розміщувати офіс в сертифікованих будівлях. Україна поки тільки рухається в цьому напрямку. Для нас же, як для девелопера, розвиток проектів по зеленим стандартам – це не тільки робота над енергоефективністю, а й внесок у боротьбу з глобальним потеплінням», – підсумував експерт.